ULKEM KONULU 4.HİKAYE YARIŞMASI ŞARTNAMESİ
 


TÜRKİYE İMAM HATİPLİLER VAKFI GENEL MERKEZİ
4. GEL ....


  TİMAV 4. Geleneksel Hikaye Yarışması Başladı...
 


  İngilizce Meal Yarışması Başvuruları
 


  TİMAV 3. Geleneksel Hikaye Yarışması
 
Türkiye İmam Hatipliler Vakfı tarafından düzenlenen Gel ....

  İLHAM 2013-2014 Mülakat Sonuçları
 
TİMAV Genel Merkez binamızda yürütülen İLHAM Okumaları ....

  Darbenin 100. Gününde Kunut Duası
  Mısır'daki insanlık ayıbı 100. gününde... 11 Ekim 2013 Cuma ....

  Kardeşlik Hikaye Yarışması Ödül Töreni
 

TİM ....


  Kardeşlik Konulu Hikaye Yarışması Sonuçları
 

Yoğun katılım sebebiyle açıklanması geciken “KARDEŞLİK” k ....


  Hikaye yarışmamıza katılan öğrencilerimize duyuru:
 

 

“Kardeşlik” Temalı hikâye yarı ....


  "KARDEŞLİK" KONULU HİKAYE YARIŞMASI ESER GÖNDERME SÜRESİ SONA ERMİŞTİR !!
 

Türkiye geneli İmam Hatip liseleri ....


Tüm Etkinlik ve Duyurular  
  İmam Hatiplerde Eğitim ve Öğretim
 

İmam hatip okullarıyla ilgili yazımda zi ....

  Ali Ulvi Kurucu - Sen şiiri
 

  Prof. Dr. Hayrettin Karaman
 

İmam Hatip okul ....


  Hacıveyiszade Mustafa Kurucu Hocaefendi
 

Hacıveyiszade hazretleri... 


  Ahmet Tevfik İleri
 

Örnek Şahsiyet: Ahmet Tevfik İleri

< ....

Tüm İmam Hatipliler  
 
 
 Haberler
  İstanbul İmam Hatip Liseleri arası 1. Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışmaları
Akademistanbul ve Akademi Lisan Derneği tarafından düzenlenen, İstanbul İmam Hatip Liseleri arası 1. Arapça Bilgi ve Etkinlik yarışmaları dil öğretiminde yeni bir heyecan oluşturdu.

 

İmam Hatip Liseleri tarihinde ilk defa yapılacak olan yarışmaların danışma kurulunda Arapçaya ömrünü vermiş hocalardan Halil Gönenç, Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Prof. Dr. Bekir Topaloğlu, Prof. Dr. Vecdi Akyüz, Prof. Dr. Ahmet Ağırakça gibi birçok akademisyen ve ilim adamı yer alıyor.

 

Yarışmanın koordinasyon kurulu başkanı Akademistanbul Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdürü Muhammed Ağırakça TİMETÜRK'E yaptığı açıklamada, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan izinler doğrultusunda bilgi ve etkinlik yarışmaları şeklinde düzenlenecek olan yarışmaların okul içi kısımlarının 15-26 Şubat tarihlerinde tamamlandığını ve 25 okuldan 3000 civarında öğrencinin ön elemelere katıldığını ifade etti. Halihazırda 25 okuldan 450 öğrencinin bilgi yarışması, Arapça şiir okuma, hitabet, tiyatro ve ezgi olmak üzere beş kategoride yarışacağını söyleyen Ağırakça, yarışmaların okullar arası kısmının 03-14 Mayıs tarihlerinde Beyoğlu ve Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi salonlarında yapılacağını belirtti.

 

Bilgi Yarışması finali ile etkinlik yarışmalarının ödül töreninin 23 Mayıs Pazar günü Sütlüce Kongre Merkezi Sadabat Salonunda düzenleneceğini bildiren Muhammed Ağırakça el-Cezira mübaşir kanalından canlı olarak yayınlanacak olan törene bir İmam Hatip Lisesi mezunu olan Sayın Başbakanımızı da davet ettiklerini sözlerine ekledi.

Türkiye’de İmam Hatip Liselerinde Arapça öğretiminin sorunları üzerine çalışan Akademistanbul Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık hizmetleri Arapça’nın yaygınlaştırılması adına önemli projeler yürütmekte. Bünyesinde Türkiye’nin en büyük Arapça Dil eğitim merkezini barındıran kurum, İstanbul’daki İmam Hatip Liselerinde Arapça dersi veren 450 Arapça öğretmenine şehrin 3 ayrı noktasında Arap hocalardan ücretsiz Pratik Arapça dersleri imkanı sunmakta. Kurum bünyesinde “Arapçayı yaygınlaştırma projeleri” kapsamında modern dil öğretimi metotlarına uygun Arapça Yaprak Testi çalışması başlatılmış, İslam dünyasında modeli olmayan bu projeyle 10.000 civarında soru ile öğrencilere modern Arapçanın öğretilmesi hedeflenmekte.

 

Öte yandan, Akademistanbul tarafından okullarda ciddi zafiyetleri olan Arapça öğretim materyallerini geliştirmek adına “Model Arapça Dil Kütüphanesi” hazırlanmıştır. Bu projede 500 Arapça hikaye seviyesine göre ayrılmış, 100 adet öğretici Arapça film CD’si ile 100 adet özel hazırlanmış büyük ebatlarda Arapça Eğitim Afişleri yer almakta. Akademistanbul, bütün bu çalışmaları uzun vadede Türkiye’deki 500 İmam Hatip Lisesine ücretsiz olarak kazandırmayı hedeflemekte.
TİMETURK

Ad Soyad / Nick:
E-Posta:
Yorum: